Co zajímavého můžete navštívit v blízkém okolí penzionu

Volný čas a aktivity

V těsném sousedství penzionu vedou turistické cesty jak po množství okolních rozhleden, tak do centra Jizerských hor. 
Rozhledny v okolí: Černá Studnice, Petřín, Císařský kámen, Bramberk, Zbytky, Královka

Přímo v okolí penzionu vedou také cyklostezky po celém euroregionu Nisa, do hor ale také k řekám – Jizeře, Nise, Odře, Kamenici a dalším.

V zimním období jsou snadno dostupné lyžařské areály – Zásada, Tanvaldský Špičák, Bedřichov, Smržovka, Severák, Dobrá Voda v Jablonci nad Nisou.
Na běžky se dá vyrazit přímo od penzionu ať už na Černostudniční hřeben, či na Maršovický kopec.

Zajímavosti

 

jablonecká jabloň v charakteristickém městském znaku

Město Jablonec nad Nisou

Město skla, bižuterie i automobilového průmyslu. To je Jablonec nad Nisou. Jeho zajímavostí jsou 2 radnice které společně s kostelem nejsvětějšího sdrdce páně a rozhlednou Petřín za sebou tvoří jednotnou linii městem

vzdálenost: 4,7km
informace


Vodní dílo Mšeno v Jablonci nad Nisou

Jablonecká přehrada

Vodní dílo Mšeno je městská vodní nádrž nabízející v létě příjemné koupání a osvěžení u přilehlých stánků, v zimně pak lze hladina přehrady využít pro bruslení, běžkování, sáňkování a mnoho dalších zimních radovánek.

vzdálenost: 5km
informace


vyhlídková projížďka vláčkem z výletního centra Pěnčín

Výletní areál Pěnčín

Malé obce kolem Jablonce nad Nisou jsou známé především svou hojnou sklářskou produkcí minulosti. Výletní areál Pěnčín tuto sklářskou činnost ukazuje veřejnosti jako jednu ze svých atrakcí. Můžete se podívat na výrobu skleněných perlí a dále pak prohlédnout kozí farmu s výrobnou kozích sýrů. Nově firma nabízí také produkty BIO. Zajímavostmi přilehlého okolí Vás proveze výletní vláček. Pěnčínský areál stojí určitě za Vaší návštěvu a hodí se jak pro děti, tak pro dospělé.

vzdálenost: 3,7km
informace


muzeum skla a bižuterie v centru Jablonce nad Nisou

Muzem skla a bižuterie Jablonec nad Nisou

Jablonecká bižuterie byla ve své době světoznámá a jablonecký export svými hodnotami převyšoval několik menších zemí. I dnes je stále proslulý a svými kvalitami udává světu směr. Historii tohoto zajímavého řemesla a jeho výrobky můžete vidět v Muzeu skla a bižuterie.

vzdálenost: 4,5km
informace


Zoologická zahrada v Liberci

Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší zoologickou zahradou v České Republice. Její první výskyt se datuje k roku 1904 a oficiální založení k roku 1919. Dnes se stala cílem široké veřejnosti a některá zvířata je možno sledovat dokonce živě na webových stránkách zoo. Výjimečnost liberecké zoologické zahrady tvoří především chov bílých tygrů. Po nich se také jmenuje Liberecký hokejový tým Bílí Tygři Liberec.

vzdálenost: 17km
informace


Botanická zahrada Liberec:

S úctyhodným věkem překročených 110-ti let je liberecká botanická zahrada tou nejstarší v republice. Ve sklenících zahrady jsou k vidění rostliny mnoha kontinentů často začleněny do identického prostředí včetně drobné fauny.

vzdálenost: 17,5km
informace


Osada Jizerka:

Samotné srdce Jizerských hor se nachází právě v okolí osady Jizerka. Zajímavá krajina v létě i v zimě, značené turistické okruhy vhodné i pro cykloturistiku jsou přednostmi této chráněné krajinné oblasti. V zimě tudy vede uznávaná jizerská magistrála pokračující také dále na návazné běžecké tratě v sousedním Polsku.

vzdálenost: 24,7km
informace


ozubená železniční trať v KořenověOzubnicová dráha Kořenov:

Nejstrmější železniční dráha v České Republice s ozubnicovým převodem měří 7km a v nejprudším stoupání dosahuje 58 promile. Celkové převýšení čítá plných 235 metrů.Nyní národní technická památka nabízí několikrát do roka nostalgické jízdy historickými soupravami.

vzdálenost: nejbližší zastávka Českých Drah, do koženova po silnici 18,8km
informace


protržená přehrada na Bílé Desné nad obcí Desná v Jizerských HoráchProtržená přehrada na Bílé Desné:

Bílá desná je klidný potůček, který však každoročně na jaře způsoboval záplavy kvůli tajícímu sněhu z hor. Pouhých deset měsíců stála přehrada v Desné na ochranu vesniček v podhůří, než byla vlivem špatného podloží protržena. Od roku 1996 je místo považováno za národní památku.

vzdálenost: 17,4km
informace


Skalní město Hrubá Skála:

Malebný kraj mikroregionu Český Ráj skýtá mnoho zajímavostí a míst stojících za zhlédnutí.Toto rozsáhlé pískovcové skalní město bylo v Chráněnné krajinné oblasti Českého ráje prohlášeno v roce 1998 za přírodní rezervaci.

vzdálenost: 32,4km
informace


Kultura

městské divadlo v Jablonci nad NisouMěstské divadlo Jablonec nad Nisou

Náročně zrekonstruovaná budova jabloneckého divadla pochází z roku 1906 dle plánů významné vídeňské firmy Fellner a Helmer. Na jeho prknech lze vidět mnoho českých scén, které jistě zpříjemní chmurné večery.

vzdálenost: 4,9km
informace


Kino Radnice

Největší jablonecké kino s kvalitním ozvučením promítá každý den. Jeho program naleznete na webových stránkách kina.

vzdálenost: 4,6km
informace

Další kulturní subjekty Jablonecka jako je Letní kino, Woko Music Club, Kino Junior, Klub na Rampě, Galerie Belveder a Eurocentrum lze najít na webových stránkách města.


CineStar Liberec

Multikino s 8mi promítacími sály funguje denně.

vzdálenost: 11,8km
informace


 

 

 

 

 

Hrady a zámky

státní zámek na SychrověZámek Sychrov

Zámek Sychrov je novogotickou stavbou, kde se natáčelo několik československých pohádek a je proslulý svými krásnými zahradami. Zámek můžete navštívit celoročně a společně s průvodcem můžete zhlédnout prostory komnaty zařízené dobovým nábytkem, obrazy a dalšími doplňky. V letním období se zde pořádají různé koncerty a kulturní akce.

vzdálenost: 19,8km
informace


zřícenina hradu FrýdštejnaHrad Frýdštejn

Pravděpodobně pozůstatek rodu Bibrštejnů - Hrad Frýdštejn je otevřen denně od května do října a těší se na Vaši návštěvu. Obec Frýdštejn, která je nyní vlastníkem a usiluje o nákladnou záchranu památky budoucím generacím.

vzdálenost: 11,8km
informace


Hrad Návarov

Návarovská zřícenina hradu je volně přístupná kdykoliv a komukoliv. Současný soukromý majitel se snaží o zafixování trosek. Na hradě také probíhá i archeologický průzkum. Návarov je jedním ze třech hradů Jablonecka a to hradů Frýdštejn, Návarov a skalní hrad Vranov známý spíše pod jménem Pantheon.

vzdálenost: 12,3km
informace


skalní město, pantheon na Malé Skále v Českém RájiSkalní hrad Vranov - Pantheon

Největší skalní město české republiky se nachází v Českém Ráji u obce Malá Skála. Navštívit ho můžete od dubna do října. Celým hradem vás provede značená cesta, která Vás zavede i na překrásnou vyhlídku u kříže. Z ní lze spatřit krásy Českého Ráje jako na dlani.

vzdálenost: 12,8km
informace


hrad Valdštejn nedaleko TurnovaHrad Valdštejn

Překrásný hrad Valdštejn založený kolem roku 1280 sloužil rodu Valdštejnů. Postaven byl jejich předkem Jaroslavem z Hruštice z rodu Markvarticů- Dále také za dob husitství patřil pánům z Vartenberka. Nejstarší hrad Českého Ráje je otevřen od března do října a zve širokou veřejnost ke své návštěvě. U hradu se též nachází velká barokní kaple, kde se pořádají svatby.

vzdálenost: 30,8km
informace


Zámek Hrubý Rohozec

Státní zámek Hrubý Rohozec stojí kousek severně od města Turnov a svým návštěvníkům nabízí více než 20 zařízených místností.Na Hrubém Rohozci se nachází také soukromý pivovar vařící skvělé pivo oceněné Pivem roku 2009 a 2010. I zde je možná prohlídka. Více na webových stránkách pivovaru.

vzdálenost: 19,1km
informace


Zámek Hrubá Skála

V současné době novogotický zámek se nachází nedaleko města Turnov. Jeho zajímavostí je pískovcové podloží, jež místy dosahuje až 60m výšky.vzdálenost:13,6km

vzdálenost: 25,6km
informace


 

 

 

 

 

Rozhledny v okolí ubytování

Jizerské hory jsou přímo rájem rozhleden. V okolí penzionu jich najdete velké množství a pro mnoho lidí se stávají stále častějším cílem. Ať už pěšky, nebo na kole, můžete navštívit tyto rozhledny:

rozhledna na Horní Černé StudniciČerná studnice

Kamenná rozhledna s restaurací na Černostudničním hřebeni se nachází skutečně „za rohem“. Rozhledna je od penzionu na dohled. Příjemné osvěžení po výstupu na kopec Černá Studnice Vám může přilehlá restaurace nabídnout občerstvení.

vzdálenost: 2,5km
informace


rozhledna Petřín v Jablonci nad NisouPetřín

Dvacetimetrová rozhledna Petřín prošla rekonstrukcí a nyní se ředí mezi jednu z dominant města. Tyčí se přímo nad městským centrem a návštěvníci z ní mohou prohlédnout malebný Jablonec nad Nisou v celé své kráse.

vzdálenost: 3,5km
informace


Rozhledna Nisanka, Nová Ves nad Nisou u Jablonce nad NisouNisanka

Nově postavené rozhledna navazuje na celou řadu letitých rozhleden a jen ukazuje, že je v jizerských horách skutečně na co koukat. Svým pohledem můžete vidět Jablonecko zase z trochu jiného úhlu.

vzdálenost: 3,7km
informace


rozhledna Cisařský kámen v obci Milíře, nedaleko obcí Rádlo, Rychnov nad Nisou a Jablonec nad NisouCísařský kámen

Cisařský kámen je 637m vysoký vrch nad Jabloncem nad Nisou byl pojmenován na památku návštěvy Císaře Josefa II., jehož přítomnost později označil žulový pomník. Nedávno zde byla postavena nová dřevěná rozhledna uzavírající Černostudniční hřbet, díky které se nám nabízí překrásný pohled na Jablonec nad Nisou, Liberec i vzdálenější kouty tohoto kraje. Výhledové panorama z této rozhledny patří díky své blízkosti dvěma velkým městům k velice zajímavým.

vzdálenost: 9,9km
informace


rozhledna na Bramberku nad obcí Lučany nad NisouBramberk

Kamenná rozhledna Bramberk je přístupná od obce Horní Maxov, otevřeno má celoročně a vybízí k Vaší návštěvě!

vzdálenost: 9,7km
informace


Ještěd

Architektonicky velice zajímavý televizní vysílač s hotelem byl postaven roku 1966 a je největší dominantou Liberecka. Jeho nápaditý tvar je znatelný i z větších vzdáleností. Rozhled z ještědského vrcholu je díky jeho pozici a velké výšce skutečně grandiózní. Pro ty, kdo si chtějí užít komfortu a šetřit svá chodidla je zde k dispozici lanová dráha Českých drah která je dozajista atrakcí dětí i dospělých.

vzdálenost: 28,1km
informace


Královka

Rozhledna ležící severně od Jablonce nad Nisou nad Bedřichovem, je kamenná a svůj vrch střeží již od roku 1907.

vzdálenost: 15,7km
informace


 

 

 

 

 

rozhledna Špičák, Albrechtice v Jizerských HoráchŠpičák u Tanvaldu

Cest na Tanvaldský Špičák vede několik Z různých stran lze na kopec vyšlapat po turistických cestách, nebo kratší, zato náročnější přímou čarou po lyžařské sjezdovce, či dokonce lanovou dráhou přepravující i horská kola.

vzdálenost: 10,7km
informace


Slovanka

Slovanka se pyšní titulem naší první železné rozhledny. Přístup na ní je volný a celoroční. Můžete jí najít 5km severně od Jablonce nad Nisou na Sextově vrchu.

vzdálenost: 11,1km
informace


 

 

 

 

 

Zimní sporty:

Městský zimní stadion

Jablonecký zimní stadion je domovem jabloneckého hokejového týmu HC Vlci. Otevřen je však i jako kluziště pro veřejnost.

vzdálenost: 5km
informace


upravené sjezdovky Lyžařský areál Filip

Lyžováni na Smržovce nabízí 2 lyžařské vleky a upravené sjezdovky s umělým zasněžováním i večerním umělým osvětlením. Dále je zde také možnost využít lyžařské školky, či snow-parku.


vzdálenost: 5km
informace


Lyžařský vlek Dobrá Voda

Sjezdová trať přímo ve městě? Proč ne! To je Dobrá Voda. V těsné blízkosti Jablonce nad Nisou si můžete zalyžovat na prudké sjezdovce a to ve dne i za tmy při večerním lyžování.

vzdálenost: 5,6km
informace


sjezdové lyžování v ZásaděSkiareál Zásada

Kousek od penzionu se nachází malý lyžařský areál nabízející 2 sjezdovky, z toho jednu černou o délce 500m s převýšením 110m. Můžete si zde zalyžovat na upravených sjezdovkách s umělým zasněžováním a to ve dne i ve večerních hodinách při umělém osvětlení.

vzdálenost: 5.1km
informace


skiareál Tanvaldský Špičák  v Albrechticích v Jizerských HoráchSkiBižu Tanvaldský Špičák

Jedno z nejfrekventovanějších lyžařských středisek Jizerských hor nabízí denně upravované sjezdovky s umělým zasněžováním i provozem ve večerních hodinách. U střediska je několik bezplatných parkovišť. Dále je zde možnost zapůjčení lyžařské výbavy, či sepisování výbavy vlastní.

vzdálenost: 11km
informace


lyžařský areál Bižuterie Bedřichov, liberecký krajSkiBižu Bedřichov

Lyžařské centrum přímo v centru Jizerských hor nabízí několik uměle zasněžovaných upravovaných sjezdových i běžeckých tratí a příjemné zázemí. Bezplatná parkoviště samozřejmostí. Dále je zde také možnost zapůjčení výbavy i jejího servisu. V areálu lze využít lyžařské školky, či večerního lyžování.

vzdálenost: 15,5km
informace


sjezdové lyžování na Severáku,mapka skiareáluSkiBižu Severák

Lyžařské centrum na Severáku je vhodné pro rodiny s dětmi a jeho předností různorodost tratí jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Ti nejmenší mohou využít školky a k ní uzpůsobeného pásového vleku. V areálu naleznete snowpark, denně upravované lyžařské sjezdovky, bezplatné parkování a nástup na běžecké tratě jizerskohorské magistrály.

vzdálenost: 13km
informace


 

 

 

 

 

Letní, halové a ostatní sporty

Několik sportovišť se nachází v těsné blízkosti přehrady a jejich návštěva je bezplatná. K dispozici jsou volejbalová hřiště s plážovým pískem včetně sítí, písková hřiště, hřiště na petang, fotbal či florbal a samozřejmě dětská hřiště s prolézačkami, houpačkami i lanovými hrady.


městaká Corny Hala Jablonec nad NisouMěstská sportovní hala

Sportovní hala v Jablonci nad nisou slouží veřejnosti od roku 2002 a lze si jí za úplatu pronajmout ať již celou, nebo jen její jednotlivý oddělený kurt. V hale je také možnost občerstvení, či sportování na spinningu a v posilovně.

vzdálenost: 3,7km
informace


Městský skate park

Skatepark s mnoha překážkami a horolezeckou stěnou je svým návštěvníkům otevřen denně.

vzdálenost: 4,8km


Areál volnočasových aktivit

Areál nabízí několik forem sportovního vyžití. Jednak travnaté fotbalové hřiště, multifunkční asfaltové hřiště a pak také in-line dráhu či dětský koutek. Návštěvníky jistě potěší volný vstup.

vzdálenost: 6,8km
informace


Tenis Squash Centrum Břízky

Tenis Squash centrum v Břízkách disponuje tenisovými kurty, indoor-golfem, welness a spa centrem, fitness centrem a kurty na squash. V Břízkách si lze zahrát tenis jak uvnitř v hale, tak na venkovních kurtech.

vzdálenost: 6,6km
informace


bazén a akvapark Jablonec nad NisouPlavecký bazén Jablonec nad Nisou

Městský bazén je 25m dlouhý a jeho součástí je také malý aqvapark se dvěma tobogány, divokou řekou a vířivými vanami.

vzdálenost: 3,7km
informace


Zábavní centrum Babylon

Centrum Babylon Liberec spojuje bývalou továrnu v dnešní zábavní centrum s lunaparkem, aqvaparkem, welness centrem, bowlingem a indoor golfem do jediné budovy. Příjemné odreagování od vytíženého pracovního shonu zde naleznou celé rodiny s dětmi, ale i jednotlivci.

vzdálenost: 19,9km
informace


atletická hala v Jablonci nad NisouAtletická hala Jablonec

Nově zrekonstruovaná altetická hala hostí každoročně několik celorepublikových závodů a řadí se mezi jednu z nejstarších hal j České republice. Světlo světa spatřila již v roce 1967.

vzdálenost: 4,4km
informace


Lanové centrum Nová Ves nad Nisou

Lanový park nedaleko našeho penzionu láká na své překážky teprve chvíli. Nedávno postavené lanové centrum však má být dále rozšiřováno. Aktuální délka jeho překážek je 434 metrů.

vzdálenost: 2,7km
informace


nekuřácký bowling, steak-bar, pizzeriaBowling club Oáza

3 profesionální dráhy Brunswick, NEKUŘÁCKÉ PROSTORY U BOWLINGOVÝCH DRAH, stolní fotbálek, šipky, videoprojekce, restaurace s pizzerií a steak barem.

vzdálenost 4,2km
informace


kuželna v Jablonci nad nisou s nejdelší historií ve městěBowling LIVE

8 závodních Bowlingových drah, 5x kulečník, 2x fotbálek, šipky, air-hockey, herní simulátory.. To je Bowling LIVE Jablonec. Sportovní výkony můžete doplnit v přilehlé restauraci dobrým jídlem s obsluhou až k bowlingovým drahám.

vzdálenost: 6,2km
informace


Bobová dráha Janov

Jedinečný zážitek pro malé i velké! To je Bobová dráha Janov. Zajímavostí této dráhy je karusel, ve kterém se otočíte o celých 450 stupňů. Součástí dráhy je restaurace s venkovním posezením na terase, kde můžete mít své ratolesti na dohled, nebo dětské hřiště s prolézačkami.

vzdálenost: 10,2km
informace

Kontakt

Kde najdete Pension Euro

Dolní Černá Studnice 101
468 21 Pěnčín
Česká republika

 

E-mail: info@jizerske-ubytovani.cz
Phone: +420 776 777 444© 2019 Vytvořilo studio movio.cz